— Naše myšlenky
05.02.2024
Je ti v Česku zima? Vyraž s námi do Říma!

Druhého března se bude v Římě konat volební kongres strany evropských socialistů (Party of European Socialists, PES). My na tento kongres vyrážíme a chtěli bychom dva z vás vzít s sebou!

05.02.2024
Mladí proti chudobě!

V naší zemi žije podle posledního sčítání až 24 000 lidí bez domova. Hrozí však, že toto číslo může dále skokově narůst. Proč? Čísla mluví jasně: 650 000 lidí v exekuci, 1 500 000 kriticky ohrožených chudobou, ale také polovina všech domácností, které ze svých příjmů nedokážou nic ušetřit

04.02.2024
Tři šípy!

Jsme Mladí sociální demokraté. Naši členové a členky věří v hodnoty svobody, solidarity a rovnosti. Navazujeme na hrdou tradici sociálních demokratů a demokratek, kteří se vždy neváhali postavit proti politice nenávisti a lhostejnosti.

07.09.2023
Otevřený dopis MSD Evě Decroix a Markétě Pekarové Adamové ohledně účasti Lucy Akello na konferenci IPAC

Mladí sociální demokraté zveřejňují podobu otevřeného dopisu Evě Decroix a Markétě Pekarové Adamové.

04.08.2023
Sociální demokracie a Ludwig van Beethoven

Ludwig van Beethoven nebyl jenom geniální symfonik. Jeho hudební dílo mělo také politický přesah. Využívaly jej nejrůznější režimy a ideologie, avšak on sám byl myšlenkově nejblíže politickému proudu, který bychom dnes označili jako sociálnědemokratický.

23.07.2023
Co s prázdninami, když nejedete na dovolenou?

Každý tráví léto jinak. Někdo na brigádě, někdo u rybníka. Někdo jezdí na dovolené do zahraničí a rád se prochází po úzkých uličkách středomořského městečka… Pokud zůstáváte v Česku a nemáte co dělat, tady jsou tipy od našich členů a členek, co s prázdninami.

18.07.2023
Evropský trh s energiemi potřebuje odvážnější reformu

Evropská komise nedávno představila svůj návrhy reformy vnitřního trhu EU s energiemi. Snaží se tak reagovat na skokové nárůsty cen energií z let 2021 a 2022, které otevřely důležitou debatu: funguje náš trh s energiemi správně?

13.07.2023
Erasmus jako jedinečná zkušenost studentů

Evropská unie umožňuje studentům z členských států účast na projektech Erasmus a Erasmus + po celé Unii. Jak takový pobyt může vypadat? Přečtěte si reportáž našeho člena Martina Brožka, který takto strávil několik týdnů v Estonsku.

10.07.2023
Je tahle země vůbec ještě pro někoho?

Tahle země není pro mladé a postupně přestává být i pro staré. Bude vůbec pro někoho? Fialova vláda dělá všechno proto, aby byla tak leda pro nadnárodní firmy.

08.07.2023
Globální oteplování jako problém i výzva

Globální oteplování označuje změny klimatu na globální úrovni které vedou k dlouhodobému zvýšení teploty na celé planetě. Co za ním stojí? Jaké dopady má? A jak můžete pomoci i vy?