Mladí proti chudobě!
05.02.2024

Jsme MSD!

Jsme mládežnická organizace, která vychází z hodnot sociální demokracie. Našim společným cílem je podporovat a hájit principy sociální spravedlnosti, solidarity a svobody.
Zasazujeme se o demokratické hodnoty a účast mladých lidí na politickém rozhodování. Jsme místem, kde jednotlivci nacházejí prostor pro diskuzi, vzdělávání a aktivní účast na společenském dění. Naše organizace se snaží o vytváření inkluzivního prostředí, kde má každý člen možnost ovlivňovat politické směřování v souladu s našimi společnými ideály.

O co jde? 

V naší zemi žije podle posledního sčítání až 24 000 lidí bez domova. Hrozí však, že toto číslo může dále skokově narůst. Proč? Čísla mluví jasně: 650 000 lidí v exekuci, 1 500 000 kriticky ohrožených chudobou, ale také polovina všech domácností, které ze svých příjmů nedokážou nic ušetřit. 

(zdroj: STEM

Proč to řešit? 

Každý z nás se může dostat do bezvýchodné situace. Každý z nás může padnout až na dno. Silný není ten, kdo se v těžkých časech dokáže postarat sám o sebe, ale kdo dokáže podat pomocnou ruku ostatním. Všichni se potýkáme s vysokými cenami potravin, energií, bydlení, ale také s často nízkými příjmy za odvedenou práci. 

Je na čase tuto situaci společně změnit. 

Co s tím? 

Edukuj se a rozšiřuj povědomí 

  • Neuzavírej se novým informacím. To, že neznáš nikoho, kdo se dostal do složité životní situace neznamená, že tito lidé neexistují.
  • Neboj se nahlas říkat svůj názor, je třeba mluvit také o nepříjemných tématech. Řada lidí se do neřešitelných situací dostává právě proto, že o nich nekomunikují. 
  • Pokud má polovina domácností problém vyjít se svými příjmy, nejspíš je ve tvém okolí někdo, kdo má také obavy o budoucnost.  

Sleduj politiku

  • Porporuj strany, kterým nejde jen o líbivá hesla, ale nebojí se také řešit skutečné problémy lidí v naší zemi. Tvůj hlas opravdu dokáže změnit svět, ve kterém žijeme. Nezapomínej ho aktivně využívat.
  • Před volbou si vždy nezapomeň připomenout, jak se politici chovali k potřebným a jak si plnili své závazky. Přesunutí lavičky není řešení, ani příklad správné a koncepční politiky, stejně jako rozlévání polévek jednou za čtyři roky před volbami.

Podpoř darem

  • Je řada organizací, které dlouhodobě pomáhají všem těm, kteří to potřebují. Aby sis nelámal/a hlavu, kterou podpořit, níže (Kde můžu pomoct?) jsme pro Tebe vybrali ty osvědčené. 
  • Můžeš darovat jak peníze, tak jídlo, ale i staré oblečení. 

Podpoř aktivitou

  • Dobrý skutek je k nezaplacení. Proto jsme pro Tebe připravili organizace, kde můžeš nezávazně přiložit ruku k dílu (Kde můžu pomoct?). Jednou za čas, na Vánoce, nebo pravidelně. Je to jen na Tobě!
  • Pokud Ti není lhostejný osud ostatních a uvědomuješ si i další problémy naší společnosti, můžeš se také přidat k nám. Má to smysl, společně měníme svět! 

Kde můžu pomoct? 

Finančně:

Charita Česká republika

Armáda spásy - Nocleženka

NADĚJE

 

Přímou akcí:

Komunita Sant´egidio

Food Not Bombs

Ježíškova vnoučata

 

Mladí sociální demokraté - Stránka nenalezena 404 - Page not found (Stránka nenalezena)