25.05.2023
Den SocDem OSTRAVY!!!
Začínáme u kostela sv. Josefa ve Slezské Ostravě

25. května slavíme Den sociálně demokratické Ostravy!!!

Proč? Přesně před 150 lety se totiž narodil Jan Prokeš.

Tohle jméno určitě každá Ostravačka a každý Ostravák někdy slyšel(a)... Prokeš byl sociálním demokratem, který stál prakticky po období celé první republiky v čele Moravské Ostravy jako její starosta. Velký vizionář, iniciátor výstavby Nové radnice, zakladatel mnoha veřejně prospěšných zařízení v Ostravě (muzea, knihovny, školy, vodovody, nemocnice...).
 
Osobnost tohoto významného člena Československé sociální demokracie a jednoho z nejúspěšnějších komunálních politiků si připomeneme společně stráveným čtvrtečním odpolednem.
 
Nejprve se v 16 hodin sejdeme u kostela sv. Josefa ve Slezské Ostravě (vedle Ústředního hřbitovu), u nějž trochu více řekneme o jeho životě, zastavíme se u Prokešova pomníku a položíme věnec na jeho hrob.
 
Poté se přesuneme na Prokešovo náměstí k Nové radnici, kde budeme hovořit, co se za jeho vedení Moravské Ostravy podařilo vybudovat a o Prokešovu odkazu pro dnešní dny.
 
Putování zakončíme v Radniční restauraci při společném posezení a diskusi s ředitelem MDA Patrikem Eichlerem od 17.30 o aktuálních problémech Moravskoslezského kraje jako strukturálně postiženého regionu a možnostech jejích řešení.
 
Dorazte i VY a pojďte s námi prožít nadupané odpoledne a obohatit se o nové zážitky se zajímavými lidmi.
 
Jste srdečně zváni.