• 30. června 2017
 • Mladí sociální demokraté se tradičně jako každý rok zúčastnili mezinárodního setkání socialistické a sociálně demokratické mládeže YES SUMMER CAMP, tentokráte v prosluněném letovisku Santa Cruz v Portugalsku. Organizací, která vedle delegace MSD pohostila na několik stovek účastníků nejen z Evropy, byla Juventude Socialista, mládežnická organizace přidružená k Socialistické straně Portugalska.
  11. září 2015
 • Předsedkyně MSD Lucie Válová navštívila norský ostrov Utoya a setkala se v Oslu se svým protějškem Manim Husseinim, kterému předala dopis vyjadřujjící podporu boji proti extremismu a xenofobii podepsaný ministrem zahraničí L. Zaorálkem a premiérem B. Sobotkou.
  5. září 2015
 • Na sjezdu Evropských socialistů (PES) v Budapešti, kterého se za ČSSD zúčastnila devítičlenná delegace pod vedením místopředsedkyně Michaely Marksové Tominové, bylo potvrzeno dosavadní směřování evropské sociální demokracie. Post předsedy organizace obhájil Sergej Stanišev, bývalý ministerský předseda Bulharska. Jeho vyzyvatel v boji o předsednické křeslo, někdejší předseda Evropského parlamentu či frakce Socialistů a demokratů- Enrique Barón Crespo svoji kandidaturu v průběhu sjezdu vzdal. Členem předsednictva PES za ČSSD byl potvrzen Vladimír Špidla.
  17. června 2015
 • V sobotu 23. května se v sympatických prostorách Pracovny na Žižkově konala konference "Hlavolam jménem TTIP". Hlavními řečníky byli pan Zdeněk Málek bývalý místopředseda ČMKOS pro evropské a zahraniční záležitosti a v současnosti člen Evropského hospodářského a sociálního výboru se sídlem v Bruselu, pan Matyáš Pelant, vedoucí oddělení Amerik v Sekci EU a zahraničního obchodu a pan Pavel Buršík, analytik občanského sdružení Iuridicum Remedium (Špatný vTTIP).
  25. května 2015
 • Na 17. květen připadá mezinárodní den proti homofobii, transfobii a bifobii, zkráceně IDAHO. Mladí sociální demokraté ve spolupráci s Young European Socialists (YES) proto při této příležitosti uspořádali v sobotu 16. května v Lidovém domě semináře a workshopy právě na toto téma. Zahraniční a čeští účastníci měli vždy možnost vybrat si vždy ze dvou témat, která připravili lektoři Abby Kerrane, odcházející Queer Network koordinátorka YES a Krzysztof Protasewicz. Hosty na seminářích byli také zástupci české Platformy pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu, zkráceně PROUD.
  23. května 2015
 • Včas a bez jakýchkoliv komplikací jsme 4. prosince 2014 ve večerních hodinách přistáli v Bělehradu. Na letišti jsme se potkali s místopředsedkyní YES Maruschkou Gijsberth a společně jsme dorazili na místo konání semináře, jehož program byl zahájen náledující den. Poté, co se účastníci semináře navzájem seznámili, se na základě svých preferencí rozdělili do tří pracovních skupin – Ultrapravicové strany v Evropě, Studentský networking a YES paper on Green Socialism.
  1. ledna 2015