Zpráva z XII. Sjezdu MSD

Mladí sociální demokraté se v sobotu 11. září 2010 sešli v kulturním domě Slávie v Českých Budějovicích. Nejdůležitějšími body programu v pořadí již XII. Sjezdu MSD byly programová diskuze a volba nového vedení. Sjezd byl přelomový zejména kvůli skutečnosti, že byl svolán v klíči 1:1, což v praxi znamená, že se jej mohl zúčastnit každý člen MSD.

Předsedou Mladých sociálních demokratů byl zvolen Lukáš Kaucký z Prahy, prvním místopředsedou Petr Šelepa z jižní Moravy. V Předsednictvu MSD zasednou ještě Monika Hermannová jako místopředsedkyně pro zahraničí, dále pak Lucie Krejčíková, Josef Sátora, Antonín Setnička a Miroslav Štefek.

Účastníci sjezdu diskutovali o programových zásadách, podle nichž budou prosazovat některé prvky přímé demokracie, ostře odmítli placení školného na veřejných vysokých školách, danění studentských brigád a odsoudili vzestup pravicového extremismu. K poslednímu zmiňovanému bodu proběhl před samotným Sjezdem v sále KD Slávie vzdělávací seminář financovaný z prostředků nadace Friedricha Eberta (FES). Během semináře vystoupili jako panelisté i zahraniční hosté a mimo jiné i bývalý miniostr vnitra a poslanec Martin Pecina.

V rámci samotného Sjezdu jeho delegáty pozdravili jihočeský hejtman Jiří Zimola, kandidát do Senátu PČR a bývalý eurokomisař Vladimír Špidla a úřadující předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

7. srpna 2012