Mladí sociální demokraté vystavili vysvědčení vládě. Nejlépe si vedl Sobotka, nejhůře Ťok

Mladí sociální demokraté vystavili vysvědčení vládě. Nejlépe si vedl Sobotka, nejhůře Ťok

PRAHA – 8. 4. 2016 – K příležitosti dvou let činnosti kabinetu pod vedením Bohuslava Sobotky vydávají Mladí sociální demokraté speciální číslo svého spolkového časopisu Ventil. Tematicky je nejnovější vydání zaměřeno na hodnocení činnosti jednotlivých ministerstev a poslanecké sněmovny.

Členská základna Mladých sociálních demokratů v uplynulých měsících hlasovala o známce pro jednotlivé resorty. Výsledné hodnocení v procentech bylo vyhotoveno jako symbolické pololetní vysvědčení, které předsedkyně spolku Lucie Válová nedávno předala přímo předsedovi vlády. Nyní přichází speciální vydání časopisu Ventil, které přináší podrobnější slovní hodnocení od jednotlivých mladých sociálních demokratů a demokratek.

Naši členové a členky podle svého odborného zaměření či dlouhodobého zájmu o konkrétní oblast veřejného dění připravili podrobné hodnocení úspěchů a neúspěchů jednotlivých resortů. A protože je poslanecká sněmovna institucí, která je v případě realizace vládní politiky zcela nezbytná, zhodnotili jsme i činnost této komory pod vedením Jana Hamáčka,“ uvedla předsedkyně spolku Válová.

Nejlépe si v očích členstva Mladých sociálních demokratů vedl Bohuslav Sobotka, který za výkon v uplynulých dvou letech obdržel hodnocení 77,3 %. Druhý se umístil předseda poslanecké sněmovny Jan Hamáček s výsledkem 75,6 % a první trojici uzavírá ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se ziskem 72,4 %. Nejhůře naopak dopadl ministr dopravy Daniel Ťok, který získal od členů pouhých 30,2 %.

Aktuální vydání časopisu Ventil je přílohou této tiskové zprávy.

Mladí sociální demokraté jsou nezávislou mládežnickou organizací založenou v květnu roku 1990. Dlouhodobě se věnují podpoře demokratického právního a sociálního státu a šíření myšlenek svobody, spravedlnosti a solidarity. Časopis Ventil vydávají od roku 1991.

Časopis Ventil vychází v tištěné podobě a jeho aktuální číslo bude distribuováno v sobotu 9. 4. 2016 ku příležitosti ÚVV ČSSD a programové konference.

Kontakt pro média

Jakub Trpák, vedoucí ústředního sekretariátu MSD

msd@mladi.cz, tel.: +420 775 644 592

Mladí sociální demokraté, z. s., Hybernská 1033/7, 110 00 Praha 1, IČ: 00563455


8. dubna 2016