IDAHO

Mladí sociální demokraté ve spolupráci s Young European Socialists (YES) pro vás u příležitosti Mezinárodního dne proti homofobii, transfobii a bifobii, který připadá na 17. květen, připravily semináře a workshopy na dané téma.

Zatímco v pátek se na vás těšíme na konferenci "Význam mládežnických politických organizací pro občanskou společnost", v sobotu 16. května se můžete těšit na tyto skvělé workshopy:

Dopolední blok
Jaká jsou práva LGBT*QIA? Proč bychom za ně měli bojovat? A jak být jejich spojenci?
Aby byla LGBT*QIA práva všeobecně přijata, musíme za ně všichni bojovat. Na tomto semináři se seznámíme s tím, jaká jsou práva, za která bychom se měli postavit a jak tak můžou činit i ti, kteří nejsou přímo součástí LGBT*QIA komunity.
Práva nad rámec manželství!
Mimo problematiky práv rovnosti manželství se podíváme i na další oblasti, ve kterých LGBT*QIA hnutí musí bojovat jak na národní, tak evropské úrovni.

Odpolední blok
Je B skryté písmeno v naší abecedě? Zviditelněme Bi*!
Náš akronym obsahuje písmeno B. Ale je dost viditelné? Pokud nikoliv, tak proč tomu tak je? Jak to můžeme změnit?
Na trans* - viditelnosti záleží!
Jak zajistit, aby se trans* a genderově nekonformní lidé cítili v našich organizacích bezpečně? Jak se můžeme ubezpečit, že bojujeme pro trans* práva na všech možných úrovních? Co je to pozitivní viditelnost a proč na tom záleží?

Workshopy se budou konat v prostorách Lidového domu.

4. května 2015