Hlavolam jménem TTIP

V sobotu 23. května se v sympatických prostorách Pracovny na Žižkově konala konference "Hlavolam jménem TTIP". Hlavními řečníky byli pan Zdeněk Málek bývalý místopředseda ČMKOS pro evropské a zahraniční záležitosti a v současnosti člen Evropského hospodářského a sociálního výboru se sídlem v Bruselu, pan Matyáš Pelant, vedoucí oddělení Amerik v Sekci EU a zahraničního obchodu a pan Pavel Buršík, analytik občanského sdružení Iuridicum Remedium (Špatný vTTIP).

TTIP (Transatlantické obchodně-investiční partnerství) v současnosti představuje jedno z nejdůležitějších obchodních jednání, která jsou vedena. Potenciálně se jedná o největší obchodní smlouvu s největšími dopady nejen ekonomického, ale i geopolitického, sociálního či environmentálního charakteru. Tím vším se konference zabývala. Řada obav, které mezi lidmi panují, byla rozptýlena, avšak napovrch vyšly obavy odlišné a neméně závažné.

Po tříhodinové odborné konferenci, která se nesla ve velmi přátelském a konstruktivním duchu, diskutovali Mladí sociální demokraté další dvě hodiny aspekty smlouvy TTIP ze sociálně-demokratické perspektivy. Stanovisko MSD k TTIP by mělo být zveřejněno v první polovině června.


Fotogalerie.
25. května 2015